
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 10 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mating Post Length | 5.8 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 3.42 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 386
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07536
Ext.Price$0.07536
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07536 | $0.07536 |
| 10 | $0.06751 | $0.67510 |
| 50 | $0.06048 | $3.02400 |
| 100 | $0.05453 | $5.45300 |
| 500 | $0.04917 | $24.58500 |
| 1000 | $0.04433 | $44.33000 |
| 3000 | $0.04101 | $123.03000 |
| 5000 | $0.03793 | $189.65000 |
| 10000 | $0.03744 | $374.40000 |
